Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

vara ca un colt de rai

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
HeRa
Administrator
HeRa

Rank: Administrator
Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/06/2013
Varsta : 30
Localizare : Singerei
vara ca un colt de rai	 Empty
MesajSubiect: vara ca un colt de rai vara ca un colt de rai	 EmptyDum Iul 07, 2013 10:59 pm

E vara. Soarele ca un cuptor isi trimite spre noi sagetile de foc si isi scutura praful de aur in aer.
Eu ies la joaca cu prietenele mele.
Fica cea mai stralucitoare a anului ma imbratiseaza cu caldura.
Obrajii imi sunt rosii si ochii senini, iar soarele ma dojeneste cu razele sale fierbinti ce coc granele.
Ajung la marginea satului unde vad capitele de fan parfumat , campul plin de flori albastre de cicoare mai curate ca albastrul cerului , pomii incarcati in lumina si culoare , cararile de soare , mingea de aur de pe bolta azurie a cerului si livezile scaldate-n aur.
Ma asez pe pajistea odihnitoare si observ peste tot locul flori de paradis al caror parfum ma invaluie intr-o mireasma imbietoare.
Langa sat se vede padurea care te atrage prin culoarea ei verde precum a unui smarald.
Mie imi place anotimpul vara pentru ca este cald si este o atmosfera care parca nu te-ar mai lasa sa intri-n casa ci sa stai doar afara ca o frunza-n bataia vantului.
Sus In jos
https://leaguecs.all-up.com

vara ca un colt de rai

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Vis de vara
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Viata & Interese :: Invatamant-