Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

UnLag Counter Strike

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Agentzz
Membri
Agentzz

Rank: Membri
Mesaje : 40
Data de inscriere : 04/07/2013
UnLag Counter Strike Empty
MesajSubiect: UnLag Counter Strike UnLag Counter Strike EmptyJoi Iul 04, 2013 11:18 am

I.Pentru ca multi se plang ca au FPS mic sau lag , pana si cu setarile anti-lag obisnuite am facut urmatorul turorial care ar putea remedia aceasta situatie !

hisound 0 (scade calitatea sunetului, foloseste procesor mai putin, creste fps)
cl_minmodels 1 (vezi doar cate-un model pentru fiecare echipa, la tero e leet, la ct e gign, mai putine modele de incarcat, creste fps)
m_filter 0 (este ceva la mouse, am observat ca e smoothness, foloseste procesorul daca e pe 1, deci pe 0 creste fps)
cl_weather 0 (opreste ploaie, ninsoare si alte balarii, creste fps)
r_decals 2 si mp_decals 2 (astea 2 sunt impreuna, iar daca le setezi asa n-o sa mai vezi spray-urile, urmele de la gloante pe pereti, sangele pe pereti, creste fps)
cl_shadows 0 (scoate umbrele, creste un pic fps)
gl_picmip 1/2/3 (0 este default, dar cu cat cresti valoarea, 3 fiind maxim. se va vedea din ce in ce mai prost, se pot vedea modificarile doar daca o setezi cand intri in cs fara sa fi intrat pe vreun server inainte, recomand 1 ca sa se vada cat de cat decent si bineinteles, creste fps)
cl_corpsestay 10 (cate secunde sa stea cadavrul unui jucator intins pe jos de cand l-ai omorat, daca dispare repede, creste fps)
hud_draw 0 (face tot hud-ul sa dispara, dar probabil stii deja daca joci hns, creste fps)
fps_max 101 si fps_modem 101 ( creste fps considerabil )
cl_uprate 2500 si rate 25000 ( de asemenea aceste comenzi cresc considerabil fps )

II.Daca aveti placa video nvidia,mergeti la Start,Control Panel, deschideti NVIDIA Control Panel.Dati la Manage 3D settings,dupa care dati la Global Settings,si cautati Vertical sync,care-l setati pe "Off". Cu chestia asta veti avea sigur 100 fps.(Nu garantez,eu unul am facut asta si am avut.Depinde si de calculator,placa.)

Sper sa va mearga.
Sus In jos

UnLag Counter Strike

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Tutorial instalare boti pe server Counter Strike
t Cum sa pui muzica pe un server de conter-strike 1.6
t Setari Counter Strike
t SKIN-uri ARME COUNTER STRIKE ...
t Regulament Server Counter-Strike
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Counter-Strike :: Tutoriale-