Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

De ce am ales ForumGratuit ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
HeRa
Administrator
HeRa

Rank: Administrator
Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/06/2013
Varsta : 30
Localizare : Singerei
De ce am ales ForumGratuit ? Empty
MesajSubiect: De ce am ales ForumGratuit ? De ce am ales ForumGratuit ? EmptyJoi Iul 04, 2013 9:20 am

De ce forum gratuit ?

De ce nu phpbb/ipb/mybb etc. ?

Pe aceste persoane vreau să le lămuresc de pe acum de ce am ales să deschid comunitatea pe rețeaua forumgratuit.ro și nu pe un host propriu independent .

Acestea sunt motivele pentru care am creat forumul pe această platformă :

Am ales această platformă deoarece este una stabilă (se menține de câțiva ani buni) . Am avut primul forum la ei acum vreo 4-5 ani , când nici nu știam ce înseamnă forum . Pur și simplu mă jucam în panoul administratorului .

Accesibilitatea și nivelul de dificultate foarte scăzut al Panoului de administrare . Am început să cunosc foarte bine panoul de control al forumurilor de pe această rețea și îmi este foarte ușor să administrez forumul . Chiar dacă există mici minusuri (link-urile din footer și reclamele) nu sunt deranjat de acestea .

Domeniu gratuit ? Mulți din voi o să spuneți că fără un domeniu nu fac nimic . Domeniul o să fie cumpărat în maxim o săptămână de la deschidere .

Multitudinea de skinuri / teme . Până acum cred că am încercat toate platformele de forumuri (IPB / MyBB / phpBB / vBulletin) . Majoritatea nu au teme performante și sunt foarte greu de modificat (pentru mine) . Aici totul este simplu , găsesc teme din plin și să le modific îmi este foarte ușor . După cum vedeți designul de pe forum este creat de mine în mare parte (ma refer strict la imagini) .

Având forumul pe această rețea beneficiez de promovare din partea lor (topic pe forumul de suport , diverse concursuri etc.) . Acestea mă ajută să promovez oarecum forumul . Nu pot să zic ca peste 5 zile fac sute de vizite , dar oricum contează .

Uptime foarte bun . Rețeaua se menține foarte bine , iar forumurile rulează bine după părerea mea . Nu se mișcă greu .

Sper ca iam lămurit pe toți de ce am ales aceasta platformă . Nu o voi schimba decât atunci când cred eu de cuviință . Cel mai probabil în cazul în care forumurile vor merge foarte greu sau rețeaua forumgratuit se închide (deși nu cred că se va întâmpla asta) .

Vă doresc o zi bună și mulțumesc că a-ți acordat atenție acestui post .
Sus In jos
https://leaguecs.all-up.com

De ce am ales ForumGratuit ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Administratie :: Bine ai venit-