Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

Andrey Arshavin se desparte de Arsenal și Premier League

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
HeRa
Administrator
HeRa

Rank: Administrator
Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/06/2013
Varsta : 30
Localizare : Singerei
Andrey Arshavin se desparte de Arsenal și Premier League Empty
MesajSubiect: Andrey Arshavin se desparte de Arsenal și Premier League Andrey Arshavin se desparte de Arsenal și Premier League EmptySam Iun 29, 2013 8:20 am

Andrey Arshavin și-a încheiat aventura în Premier League. Ajuns la 32 de ani, jucătorul se va întoarce la echipa de unde a plecat în Anglia, Zenit St. Petersburg, liber de contract.
Rusul a fost achiziționat de tunari contra sumei de 17,5 milioane de euro, el petrecându-și pe Emirates ultimele patru sezoane. Acestea nu au fost însă cele mai reușite pentru Arshavin, el nereușind să satisfacă exigențele din Premier League și să ofere performanțe la nivelul așteptărilor.
"Sunt bucuros că s-a realizat. Sunt fericit să mă întorc în oraș. Îmi place să port tricoul lui Zenit. Vreau doar să joc fotbal și vreau să fac asta în orașul meu natal. Desigur, vreau să mă întorc și la echipa națională, dar nu știu dacă revenirea la Zenit mă va ajuta în acest sens", a spus Arshavin la întoarcerea în Rusia, citat de Sky Sports.
El a evoluat în ultimul campionat doar 80 de minute pentru Arsenal, în total el apărând în tricoul tunarilor de 144 de ori, marcând 31 de goluri.
Sus In jos
https://leaguecs.all-up.com

Andrey Arshavin se desparte de Arsenal și Premier League

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Subiecte similare

-
t Grupă de foc pentru campioanele de la Ştiinţa Bacău în Champions League
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Totul pentru membri :: Sport-