Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

Distribuiţi|

Casillas prefaţează finala Cupei Confederaţiilor: "Un meci de vis"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
HeRa
Administrator
HeRa

Rank: Administrator
Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/06/2013
Varsta : 30
Localizare : Singerei
Casillas prefaţează finala Cupei Confederaţiilor: "Un meci de vis" Empty
MesajSubiect: Casillas prefaţează finala Cupei Confederaţiilor: "Un meci de vis" Casillas prefaţează finala Cupei Confederaţiilor: "Un meci de vis" EmptySam Iun 29, 2013 8:18 am

În noaptea de duminică spre luni (ora 1.00, TVR1), Brazilia şi Spania vor juca un meci pe care şi l-a dorit toată planeta fotbalului.
Dacă brazilienii au trecut, cu greu, de Uruguay, spaniolii chiar că s-au chinuit cu Italia pe care au învins-o la penalty-uri. A ieşit, în cele din urma, exact cum şi-au dorit spectatorii neutri: o finală Brazilia – Spania, care se poate repeta, peste un an, la Cupa Mondială.
Iker Casillas, omul care, mai ales în prima repriză a întâlnrii cu Italia, a ţinut Spania în meci prin paradele sale salvatoare, a prefaţat duelul cu gazda Cupei Confederaţiilor.
"De când am început în acest turneu, am observat că spectatorii s-au aliat cu adversarii noştri, iar pe noi ne-au fluierat. E cam ciudat, fiindcă toată lumea şi-a dorit o finală Brazilia – Spania. Şi, recunosc, e un meci de vis. Noi avem două dezavantaje. În primul rând, vom juca pe terenul Braziliei, şi apoi am avut o zi de odihnă mai puţină. Nu vom folosi însă aceste lucruri ca pe nişte scuze. Câştigăm tot de cinci ani, însă, în continuare, avem foamea de a învinge", a declarat portarul ibericilor.
Dacă va învinge Brazilia, Spania va deveni prima naţională din lume care va deţine, simultan, titlul mondial, titlul european şi trofeul Cupei Confederaţiilor.
Sus In jos
https://leaguecs.all-up.com

Casillas prefaţează finala Cupei Confederaţiilor: "Un meci de vis"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Totul pentru membri :: Sport-